Była walka i siła... Znów wygrywamy!

Tym razem wszystkie tercje pomyślne dla zawodników Uczelnianej Drużyny Hokeja, Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. W trzeciej tercji PPWSZ nie pozwoliło odebrać sobie zwycięstwa. Emocje były potężne. Na pewno nikt nie narzekał na brak wrażeń. Mecz był znakomity! Kto tym razem zdobył bramki dla PPWSZ Podhale w Nowy Targ?

Dokładnie dwa tygodnie temu – 28 listopada w Bratysławie Uczelniana Drużyna Hokeja PPWSZ Podhale Nowy Targ rozegrała mecz z HK SLAVIA STU Bratislava, który zakończył się dla nas sukcesem. Uczelniana Drużyna PPWSZ pokonała wówczas HK SLAVIA STU Bratislava 8:5.

Na sobotni mecz przybyli najwierniejsi kibice. Tradycyjnie w Hali Lodowej zabrzmiały hymny narodowe przy wniesionych na taflę flagach narodowych. Przed meczem nie brakowało gromkich okrzyków i emocji. Obie drużyny prezentowały wyrównaną grę, walczyły z poświęceniem, zdobywały punkty. Szybko swoją szansę wykorzystali Gospodarze. W 3 min 42 sekundzie spotkania zawodnik PPWSZ Podhale Nowy Targ V. Polinin w asyście R. Bashirova pokonał bramkarza słowackiej drużyny. Zrobił to bardzo efektownie i błyskawicznie. Satysfakcji nie kryli kibice. Minęło kilka minut, gdy na tablicy pojawił się remis. Doprowadził do niego M. Kanda w 9 min 53 sekundzie meczu w asyście Š. Mádery. Na trybunachdało się słyszeć niezadowolenie. Zawodnicy wzięli się do pracy i znowu PPWSZ Podhale Nowy Targ dzięki celnemu strzałowi V. Kurbatova z asystą V. Polinina wyszło na prowadzenie. Zazwyczaj nasi kibice nie zawodzą, docenili celny strzał zawodnika nowotarskiej drużyny. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1 dla Uczelnianej Drużyny PPWSZ.

W drugiej tercji nasi zawodnicy okazali się jeszcze bardziej skuteczni strzelając aż 4 gole, gdy przeciwnik nie zdobył żadnego punktu. Bramki dla nowotarskiej drużyny zdobywali: D. Paramonov, R. Bashirov, G. Katin i V. Kurbatov. Widać było niezadowolenie na twarzach przeciwników. Nasi nie odpuszczali. Walczyli do samego końca tercji i zjeżdżali na przerwę z wynikiem 6:1 dla PPWSZ Podhale Nowy Targ.

Na początku ostatniej tercji w wyrównanej i zaciętej walce, obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Drużyny dawały z siebie wszystko i pomimo wielu akcji, żadna z nich nie była zakończona sukcesem. Ostatnia minuta meczu należała do studentów PPWSZ, którzy w 32-giej i 16-tej sekundzie do zakończenia spotkania strzelili dwie bramki. W tej tercji punkt dla Gości zdobył M. Sochor z asystą J. Bubicy. Dla Gospodarzy celnie strzelali: G. Katin z asystą A. Alimova, L. Siuty z asystą Polinina i po raz drugi A. Alimov, ale z asystą M. Kondrashova.

Cały mecz wygraliśmy ze słowacką drużyną 9:2. Kibice głośno wiwatowali na cześć reprezentacji PPWSZPodhale Nowy Targ, a trener Andrej Parfionov nie krył dumy.

Miejmy nadzieję, że kolejny mecz także zakończy się zwycięstwem UCZELNIANEJ DRUŻYNY HOKEJA PPWSZ Podhale Nowy Targ. Innego scenariusza nie przewidujemy!

Do zobaczenia 19 grudnia o godz. 18.00. Nie może Was zabraknąć!

Tekst: Justyna Jastrzębska i Mariola Duda

Zdjęcia: Marta Mantyka i Robert Maurer