Gladiators wrócili do domu na tarczy

W dniu 7 listopada Uczelniana Drużyna Hokeja „PPWSZ Podhale Nowy Targ” podjmowała w roli gospodarza uniwersytecką drużynę ze słowackiego Trenczyna, GLADIATORS TRENCIN. Drużyna z Trenczyna pretenduje do roli lidera w European University Hockey Leauge.

Hokeiści obu drużyn dostarczyli widzom wielu wrażeń. Od pierwszej minuty spotkania toczyła się na lodowisku bardzo zacięta, ale przede wszystkim agresywna walka pomiędzy zespołami. Reprezentacja PPWSZ pomimo utraty bramki w pierwszych minutach spotkania, odzyskała inicjatywę i zakończyła zwycięsko pierwszą tercję wynikiem 2:1.

Druga tercja pełna była starć pod oboma bramkami oraz niewykorzystanych okazji obu drużyn. Dopiero w 14 minucie tej tercji bezbramkową passę przerwał Georgii Katin, który wykorzystał rozproszenie i nieuwagę przeciwnika i zdobył bramkę dla PPWSZ.

Ostatnia tercja była w znacznej części „widowiskiem bokserskim”. Uprawianie boksu i zapasów na lodowisku skutkowało obustronnymi, podwójnymi oraz wielokrotnymi wykluczeniami. Świetnie spisywał się bramkarz Vasilii Lapshenkov, który między innymi w zdublowanej akcji obrony ratował bramkę UDH.

Po zażartej walce drużyna PPWSZ Podhale Nowy Targ pokonała GLADIATORS TRENCIN 7:3.

Tekst: Aneta Korczak

Zdjęcia: Marta Mantyka i Robert Maurer