Kolejny sukces Uczelnianej Drużyny Hokeja. PPWSZ w Nowym Targu świętuje

Dwie genialne tercje w wykonaniu naszej Uczelnianej Drużyny Hokeja! Trzecia zmieniła bieg meczu, publiczność zadrżała. Dogrywka znów należała do nas.

W poniedziałek, 30 listopada 2015 roku punktualnie o godz. 18.00 rozpoczął się mecz między drużynami PPWSZ Podhale Nowy Targ a PANEUROPA Kings Bratislava. Na lodowisku temperatura bliska zeru, a na trybunach wrzało.

W ten jesienny wieczór wielu fanów hokeja, nie tylko wywodzących się spośród studentów, postanowiło wesprzeć Uczelnianą Drużynę Hokeja gorącym dopingiem. Na tafli pojawiły się flagi Polski i Słowacji, zagrano hymny państwowe, a potem stało się – mecz rozpoczął symbolicznym rzuceniem krążka  Prorektor ds. nauki dr Maciej Hodorowicz.

I TERCJA

Krążek na lodzie! Zawodnicy rozpoczęli rywalizację! Obydwie drużyny, mimo wyrównanej walki, miały kilka okazji na zdobycie punktów, ale najpierw swoją szansę wykorzystali Gospodarze. W 8 minucie spotkania zawodnik PPWSZ Podhale Nowy Targ Maxim Kondrashov w asyście Jana Panczakiewicza pokonał bramkarza drużyny PANEUROPA Kings Bratislava. Po golu na trybunach zapanowała euforia, zewsząd było słychać brawa i radosne okrzyki.

II TERCJA

Kolejna część spotkania okazała się genialna w wykonaniu naszej drużyny. Padły aż trzy gole. Gra Uczelnianej Drużyny Hokeja była wyraźnie lepsza od drużyny Gości. Hokeiści z PPWSZ Podhale Nowy Targ radzili sobie w każdej sytuacji, druga bramka po strzale Vladislava Kurbatova padła w 25 minucie spotkania. Dobrą grę naszych Hokeistów potwierdza fakt, że graliśmy wówczas w osłabieniu. Kolejne punkty udało się zdobyć Aleksejowi Uglovowi w 32 i Maximowi Kondrashovowi w 34 minucie. Kibice nie kryli zadowolenia z gradu bramek.

III TERCJA

Ostatnia tercja zdecydowanie należała do drużyny Gości! W naszej bramce krążek znalazł się aż cztery razy. Zawodnicy Kings Bratislava: Rastislav Zvara, Peter Barilla, ponownie Rastislav Zvara i Patrik Szabo wykorzystali okazję w 4, 15, 17 i 19 minucie trzeciej tercji. Pozwoliło to słowackiej drużynie zremisować. Zawodnicy PPWSZ Podhale Nowy Targ nie kryli zdenerwowania. Marzenia o wygranej po dwóch pierwszych tercjach stanęły pod znakiem zapytania. Remis wymusił dogrywkę. Emocje podczas rzutów karnych sięgały zenitu. Kibice cały czas dopingowali nowotarską drużynę. W drugiej serii rzutów karnych zawodnik PPWSZ Podhale Nowy Targ Georgii Katin przełamał dobrą passę bramkarza gości Matúša Porubský i zdobył punkt na miarę zwycięstwa. Trener reprezentacji PPWSZ Andrej Parfionov nie krył zadowolenia.

PPWSZ Podhale Nowy Targ 5 : 4  PANEUROPA Kings Bratislava. To kolejna wygrana, po pokonaniu 28 listopada w meczu wyjazdowym w Bratysławie hokeistów drużyny HK Slavia STU 8 : 5.  Dziękujemy i gratulujemy!

Tekst: Michał Oleksy i Barbara Chyc-Myrmuła

Zdjęcia: Marta Mantyka i Mieczysław Karpiel