Najlepsi!

NAJLEPSI!
10629694_604734603026743_2181759367342122073_nRemis oraz dwie wygrane tercje. Drużyna PPWSZ Podhale Nowy Targ ponownie odniosła zwycięstwo. Nasi kibice po raz kolejny nie zawiedli. Mecz był naprawdę fenomenalny i niech żałują ci, którzy nie pojawili się w poniedziałkowy wieczór w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu.
Mecz budził spore zainteresowanie, bo hala sukcesywnie się zapełniała. Przybyło wiele osób. Emocje ogromne, co nie było zasługą tylko zawodników, ale też kibiców, którzy zagrzewali ich do walki o każdy punkt. Obydwa zespoły dawały z siebie wszystko, a dowodem na to były ustawiczne uderzania zawodników o bandę, co nie umknęło uwadze kibiców.
Początek meczu należał do Czechów. To oni jako pierwsi zdobyli punkt, wychodząc na prowadzenie. Krążek w bramce umieścił L. Lojka, asystował mu P. Hučko. Nasi gonili i w 3 minucie A. Alimov wyrównał, dzięki asyście V. Kurbatova i V. Polinina. Remis trwał do szóstej minuty. Tym razem naszego bramkarza pokonał P. Hučko z asystą M. Baláa. Zawodnicy nowotarskiej drużyny nie odpuszczali. Upór się opłacił, bo w 9 minucie tercji J. Panczakiewicz wyrównał na 2:2. Działo się to w asyście D. Paramonova.
Pierwsza tercja zakończyła się remisem 2:2.
Druga tercja należała do zawodników PPWSZ, choć to Czesi jako pierwsi zdobyli punkt. Krążek w bramce umieścił M. Bicha przy asyście P. P. Hučko w 24 minucie. A potem był punkt za punkt. Walka bardzo zacięta! A. Alimov wyrównał, to znów wynik na niekorzyść PPWSZ podniósł Slánský. Potem seria trzech celnych strzałów po stronie zawodników PPWSZ Podhale: G. Katin, A. Svitac i A. Alimov. Zespół UK PRAHA do końca się nie poddawał i w 37 minucie punkt zdobył L. Lojka w asyście M. Bicha i w ten sposób doprowadzili do końca drugą tercję.
Ta część meczu zakończyła się wynikiem 4:3 dla drużyny PPWSZ.
Ostatnia tercja przyniosła kolejne punkty. Po zawodnikach obydwu zespołów nie było widać zmęczenia. Każdy z nich wytrwale podążał za krążkiem. Trzecia tercja znów zaczęła się od celnego strzału Czechów. W 46 minucie L. Kasala z UK PRAHA doprowadził nim do remisu. Potem dwupunktowa seria zawodników PPWSZ – A. Svitac w 47 minucie i A. Maximovich minutę później. Zamienili się rolami, gdyż każdy z nich zdobył punkt w asyście drugiego. Emocje wśród kibiców zaczęły narastać coraz bardziej. W 53 minucie krążek do bramki rywali znów trafił za sprawą A. Maximovicha. Szczególnie zawrzało w hali, gdy punkt zdobył kolejny gracz PPWSZ – R. Bashirov. Trzecią tercję zakończył zdobyciem punktu L. Kasala z drużyny UK PRAHA.
Tę tercję znów wygrali Gospodarze 4:2.
Mecz należał do nas. Uczelniana Drużyna Hokeja PPWSZ Podhale wygrała 10:7 z drużyną UK PRAHA. Rywalizacja była naprawdę zacięta. Dużo wsparcia naszym zawodnikom dali wierni kibice, którzy głośnymi okrzykami zachęcali do walki o zwycięstwo. Nasz sukces jest Waszym sukcesem. Oto wszyscy strzelcy dzisiejszych bramek:
01:21 0:1 Lojka L. (93)
03:38 1:1 Alimov A. (9)
06:43 1:2 Hučko P. (8)
09:24 2:2 Panczakiewicz J.
24:29 2:3 Bícha M. (22)
31:31 3:3 Alimov A. (9)
32:07 3:4 Slánský M. (9)
34:02 4:4 Katin G. (19)