Pierwszy mecz i pierwsza wygrana

PPWSZ PODHALE NOWY TARG VS DIPLOMATS PRESSBURG - 10.10.2015

Uczelniana Drużyna Hokejowa – „PPWSZ Podhale Nowy Targ” podejmowała w sobotę 10 października drużynę z Bratysławy – „Diplomats Pressburg”. Był to pierwszy mecz naszych studentów w EUHL (European University Hockey Legue).

W pierwszej tercji padła jedna bramka dla gospodarzy, a sędziowie obie drużyny ukarali dwukrotnie. Tercja druga przyniosła dwie brawurowe obrony bramkarza PPWSZ oraz bójkę w tercji obronnej naszej dryżyny zakończoną obustronnym wykluczeniem. PPWSZ zwiększyło swoją przewagę na 2:0, a dwie minuty później hokeista Diplomats Pressburg strzelił bramkę kontaktową. Trzecia tercja to 3 bramki strzelone przez naszych studentów oraz niewykorzystany przez nas rzut karny. Ostateczny wynik meczu to 5:1 (PPWSZ Podhale Nowy Targ - Diplomats Pressburg).

Tekst: Aneta Korczak (PPWSZ w Nowym Targu)

Zdjęcia: Robert Maurer (PPWSZ w Nowym Targu)