PPWSZ Podhale przegrywa z Academics Pilsen

Pierwsza tercja wyrównana z lekką przewagą PPWSZ PODHALE. Emocje i wymiana ciosów od pierwszej minuty. Kilka zmarnowanych szans po jednej jak i po drugiej stronie min Alimova i Siutego w 12stej minucie. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej tercji również nie zabrakło emocji. Od początku goście przejeli inicjatywę. Bramkarze wyczyniali cuda w bramce. Akcja za akcję i walka na całej długości i szerokości lodowiska. Gola po akcji dwa na jeden zdobywa na minutę przed końcem! drugiej tercji M. Kondrashov.

Trzecia tecja to nieustanne ataki gości którzy próbowali odrobić straty. Udało im się to w 52giej minucie meczu za sprawą V.Polivka. Chwilowe gapiostwo w szeregach obronnych skutkuje stratą bramki. Trzecia tercja zakończyła się remisem 1:1. Potrzebna były rzuty karne.

W karnych V.Franek zdobywa bramkę wymanewrując wcześniej bramkarza Popova i to goście z Pilsna unoszą ręce w glorii zwycięstwa. Mimo wszystko brawa za walkę do końca!

Tekst: Mirosław Dworski

Zdjęcia: Robert Maurer