PPWSZ Podhale Nowy Targ wygrywa w Bratysławie!

Studenci z Bratysławy nie tacy groźni. Na przerwę po pierwszej tercji studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu zjeżdżają z uśmiechem na twarzach. Na tablicy widnieje wynik 4:0 dla naszych studentów. Brawurowymi akcjami strzeleckimi w tej tercji popisali się Alexy Maximovich, Georgii Katin, Valieriy Polinin i Maxim Kondrashov.

W drugiej tercji gospodarze ruszają z impetem i poprawiają wynik na 4:1. Ale naszej drużynie również wiedzie się dobrze, w tej tercji. Bramkarz HK Slavia STU Matej Mega, jest zmuszony jeszcze trzy razy wyciągać krążek ze swojej bramki. PPWSZ Podhale Nowy Targ uzyskuje sześciopunktową przewagę i wydaje się, że nic nie powstrzyma naszych hokeistów. A jednak! Gospodarze coraz skuteczniej zatrzymują ataki PPWSZ i coraz częściej są pod bramką Podhalan. Taki zwrot akcji przynosi efekt w ostatniej minucie drugiej tercji w postaci bramki strzelonej przez gospodarzy.

Trzecia tercja to w znacznej części gra w osłabieniu. Przyczyną tego stanu rzeczy są częste faule popełniane przez naszych zawodników. Tracimy trzy bramki i zwycięstwo w meczu przestaje być takie pewne. Echem odbija się w hali lodowej głos trenera Parfionowa udzielającego reprymendy zawodnikom nowotarskiej Uczelni. Widać naocznie, że trener nie jest zadowolony z tego, co się dzieje na tafli lodowej. Chyba krytyczne uwagi skutkują, bo PPWSZ zdobywa jeden punkt i kończy mecz wygraną 8:5.

Tekst: Aneta Korczak

Zdjęcia: M. Karpiel