Zgubieni pewnością

W dniu 14.11.2015 r. Uczelniana Drużyna Hokeja „PPWSZ Podhale Nowy Targ” podejmowała u siebie drużynę ze słowackiego Uniwersytetu Mateja Beli „UMB Bańska Bystrzyca”. Drużyny Polski i Słowacji rozegrały bardzo wyrównany mecz. Gra obu stron od początku była spokojna i przemyślana, a drużyny starały się realizować założenia taktyki, jakie ustalono przed meczem.

Początek meczu zdecydowanie należał do „PPWSZ Podhale Nowy Targ”. Nasi hokeiści strzelili dwie bramki, nie mniej jednak nie udało się utrzymać przewagi i nasz rywal jeszcze w tej samej tercji wyrównał wynik i na przerwę drużyny zjeżdżały z remisem 2:2.

Po stronie gospodarzy coś poszło nie tak. Pomimo spójnych akcji, długich i spokojnych wymian krążka, szybkich zmian na tafli oraz grze w sześciu przeciwko trzem zawodnikom gości (z powodu kary 2 zawodników UMB) nie udało się wypracować przewagi pozwalającej na wygranie meczu. Pomimo rzucenia wszystkiego na jedną szalę i wycofania w ostatniej minucie bramkarza „PPWSZ Podhale Nowy Targ”, hokeiści UDH musieli uznać hokejową wyższość swoich rywali.  W 55 minucie spotkania zwycięską bramkę dla Słowaków zdobył Mancak Filip.

Wydaje się, że naszym hokeistom nie pomogła zbytnia pewność siebie i atut gry gry na swoim lodowisku. Zapewne trzeba będzie bardziej analizować grę naszych przyszłych rywali i wyciągać w przyszłości poprawne wnioski. Podsumowując mecz, drużyny „PPWSZ Podhale Nowy Targ” i „UMB Bańska Bystrzyca” dostarczyły nam wielu wrażeń w pięknym sportowym widowisku, pomimo przegrania przez naszą drużnę 3:4. 

 

Tekst: Aneta Korczak

Zdjęcia: Marta Mantyka i Robert Maurer

 

Polecamy